• polski
  • english

Aktualności

Zobacz jak było na 4Developers 2011!

Kolejna edycja 4Developers zakończona!

Dziękujemy naszym uczestnikom, prelegentom i sponsorom za udział w trzeciej edycji 4Developers. Tym razem spotkaliśmy się w sercu Polski, Warszawie. Konferencja zgromadziła ponad 300 uczestników: programistów, inżynierów i architektów oprogramowania, testerów i project managerów. 25 wykładów w 4 sesjach poprowadziło 22 dwóch prelegentów z 7 krajów. Ale konferencja to nie liczby, najważniejsza jest wiedza, wymiana doświadczeń i rozmowy z innymi osobami pracującymi w branży.

Konferencja była jak zawsze podzielona na 4 sesje tematyczne: Java, PHP, Wydajność i skalowalność oraz Zarządzanie projektami IT. Uczestnicy mogli dowolnie przechodzić między ścieżkami. Ilość wykładów i różnorodność tematyki zapewniała uczestnikom możliwość przekrojowego przyjrzenia się zmianom zachodzącym w procesie tworzeniu oprogramowania. Prelegenci nie tylko pokazywali przykłady zaczerpnięte z codziennej pracy przy pisaniu kodu, ale też dzielili się wizją dotyczącą drogi rozwoju branży.

Oprócz znakomitych wykładów, uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych. Kameralne rozmowy w małych grupach okazały się świetną okazją do wymiany doświadczeń i umożliwiały transfer wiedzy między developerami.

Nie zabrakło także czasu na relaks i zabawę. Dużą popularnością cieszyła się gra w wielkie scrabble. Zadaniem uczestników było ułożenie jak najdłuższego słowa z liter otrzymanych od organizatorów i sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał jedną literkę w materiałach konferencyjnych, a od sponsorów i organizatorów mógł dostać więcej liter i z ułożyć z nich słowa związane z programowaniem. Rywalizacja była zacięta, w czasie całej konferencji trwały negocjacje dotyczące zdobywania i wymiany kolejnych liter, a przy wielkiej planszy kłębił się tłum. Dodatkowo ci, którzy chcieli mogli rozruszać się grając w Kinect i PS3 Move.

Chcielibyśmy podziękować członkom Rady Programowej 4Developers: Monice Konieczny, Mariuszowi Gilowi, Sławkowi Sobótce i Tedowi Newardowi za pomoc w wyborze prelegentów i tematów prezentacji. Dziękujemy także prelegentom za znakomite wykłady i dzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ponadto, dziękujemy sponsorom konferencji:

Platynowy sponsor

oracle

Złoci sponsorzy

tietoWorldIT Systems

Srebrni sponsorzy

e-pointCompendium/IT kontraktInfolet

Sponsorzy

GoyelloInfolet

Zapraszamy do przeglądania slajdów z prezentacji oraz zdjęć z 4Developers. Zachęcamy do śledzenia strony konferencji – opublikujemy także filmy z wykładów i będziemy je publikować w dziale „Materiały”

Panele Dyskusyjne

Konferencja to nie tylko wykłady, ale także rozmowy, wymiana doświadczeń i dyskusje. Zapraszamy uczestników 4Developers do udziału w panelach dyskusyjnych, w czasie których będzie można w luźnej atmosferze, w małych grupach porozmawiać z innymi programistami. Temat paneli to:
  • Function Point Analysis jako narzędzie do oceny złożoności wytwarzanego oprogramowania
  • SQL kontra NoSQL, czy zawsze wybieramy rozwiązania w oparciu o potrzeby?
  • Czego brakuje w Javie – czym można uzupełniać braki?
  • VCS (Version Control System): Distributed VCS (Git, Mercurial) vs. Centralised VCS (CVS, SVN, Perforce)
Więcej…

Po raz pierwszy w Polsce, na konferencji 4Developers będzie można przystąpić do do egzaminów LPI w wersji papierowej

Linux Professional Institute (LPI, www.lpi.org. ) jest rozpoznawalnym w skali globalnej liderem na rynku certyfikatów dla specjalistów ds. technologii linuksowych, oferującym wszechstronne, najwyższej jakości i neutralne (niezwiązane z konkretnym dostawcą technologii) egzaminy. W czasie 4Developers będzie można przystąpić do egzaminów:

LPIC-1: sprawdza umiejętności z zakresu technologii linuksowych wykorzystywane do najprostszych zadań – wsparcie użytkowników, tworzenie kopi zapasowych (backup) i odzyskiwanie danych, zamykanie i ponowne wznawianie systemu.

LPIC-2: sprawdza podstawowe umiejętności z zakresu planowania, wdrażania i utrzymania niewielkich sieci mieszanych.

LPIC-3: umiejętności na poziomie korporacyjnym niezbędne do zarządzania środowiskiem mieszanym, bezpieczeństwem, wirtualizacją, siecią, Intranetem, emailem i komunikatorami.

Zapraszamy do podejścia do egzaminu, zwłaszcza, że cena pisemnego egzaminu jest niemal o połowę niższa niż podejście do wersji elektronicznej. Więcej…

Greg Young wystąpi w czasie 4Developers!

Z przykrością musimy zawiadomić, że z powodu kolizji terminów niestety nie zobaczymy Teda Newarda na 4Developers 2011. Udało nam się jednak znaleźć doskonałe zastępstwo – keynotem sesji Java będzie Greg Young! To znakomity i dobrze znany specjalista z ponad 10letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania, a szczególnie Domain Driven Design, autor popularnego bloga http://codebetter.com/gregyoung i wielu ciekawych artykułów http://www.infoq.com/author/Greg-Young

Agenda prawie skończona

Do grona prelegentów na 4Developers 2011 dołączyło wielu wspaniałych specjalistów z branży IT między innymi Rowan Merewood, Peter Horsten, Jarosław Pałka i inni. Z dnia na dzień agenda wypełnia się znanymi nazwiskami i tematami aktualnymi na dla każdego developera i specjalisty w dziedzinie programowania. Zapraszamy do zapoznania się z agendą także do dyskusji na forum 4Developers 2011!

Zmiany na 4Developers

W tym roku w czasie konfrencji odbędą się panele dyskusyjne. Jest to wspaniała okazja aby uczestnicy konferencji wyłączyli się aktywnie w jej przebieg. W panelach wezmą udział uczestnicy, a także prelegenci poszczególnych sesji, aby porozmawiać na interesujące ich tematy. Aby uczynić to wydarzenie jeszcze bardziej interaktywnym mamy dla Was niespodziankę – na nowo uruchomionym forum możecie głosować na już zaproponowane przez nas tematy dyskusji, ale oprócz tego możecie także zgłaszać swoje własne propozycje tematów dyskusji. Najciekawsze tematy zostaną zostaną przedyskutowane podczas panelu dyskusyjnego, a autorzy propozycji, która będzie cieszyła się największym zainteresowaniem otrzyma od nas darmową wejściówkę na kolejną edycję 4Developers! Serdecznie zapraszamy do dyskusji na forum 4Developers!!

Miejsce konferencji 4Developers 2011

Na tegoroczne 4Developers zapraszamy do siedziby Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie na ul. Kawęczyńskiej 36. To nowoczesny i funkcjonalny budynek z czterema amfiteatralnymi salami, każda na ponad 150 osób. Komfort uczestniczenia w wykładach zapewnią duże ekrany, dobre nagłośnienie i wygodne krzesła.

Budynek położony jest w pobliżu Dworca Wschodniego, co na pewno ucieszy, tych, którzy na konferencję przyjeżdżają spoza Warszawy. Mieszkańcy stolicy na 4Developers dojadą bez problemu własnym samochodem lub komunikacją miejską.

Więcej informacji o dojeździe na miejsce oraz pobliskich hotelach znaleźć można tutaj.

Pierwsi prelegenci 4Developers!

Zaczęliśmy uzupełniać program konferencji. Już dziś wiemy, że swoje prezentacje wygłoszą członkowie Rady Konferencji: Monika Konieczny, Sławek Sobótka, Mariusz Gil i Ted Neward. Każde ich poprzednie wystąpienie na 4Developers było bardzo ciekawe, więc i tym razem liczymy na interesujące wykłady. Mariusz Gil przedstawi HipHop dla PHP (narzędzie wydane przez Facebook, przetwarzające kod PHP w wysoko zoptymalizowane C++) i pokaże w jakich przypadkach jego wykorzystanie pomoże zwiększyć efektywność infrastruktury serwerowej, a co za tym idzie, zmniejszyć koszty projektu. Ponadto, gościem konferencji będzie Stephan Hochdöerfer, który w czasie sesji Java przedstawi świeże podejście do DDD, a w sesji PHP podpowie nam jak wykorzystywać aplikacje zewnętrzne w projekcie, nie gubiąc się w gąszczu aktualizacji, patchy bezpieczeństwa i testowania.

Zapraszamy do śledzenia programu poszczególnych ścieżek – wkrótce opublikujemy więcej informacji o prelegentach i tematach wystąpień na 4Developers 2011.

Komitet Programowy 4Developers 2011

W czasie każdej konferencji najważniejsi są prelegenci i ich prezentacje. To poziom merytoryczny wykładów, ich tematyka i sposób przekazania wiedzy przez prowadzących decyduje o zadowoleniu uczestników. W związku z tym, miło nam przedstawić Komitet Programowy 4Developers, który zadba o wybór najlepszych prelegentów i prezentacji. W skład Komitetu wchodzą programiści z dużym doświadczeniem, występujący na wielu konferencjach nie tylko w Polsce. Mamy nadzieję, że ich wkład w organizację 4Developers, sprawi, że konferencja będzie jeszcze lepsza! W imieniu organizatorów dziękujemy Monice Konieczny, Mariuszowi Gilowi, Sławomirowi Sobótce oraz Tedowi Newardowi za pomoc w selekcji i wyborze prezentacji na 4Developers 2011!